Jan Rybak – założyciel Fundacji Basia i Ja
Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich czynów

Jan Rybak to postać wyjątkowa, która swoim życiem pisze niezwykłą historię oddania na rzecz innych. Jego biografia to mozaika wielu przeżyć, wyzwań i triumfów, które ukształtowały go w człowieka o ogromnym sercu. Zdeterminowany, aby każda przeciwność losu stała się kolejnym krokiem do pomocy drugiemu człowiekowi, Jan poświęca się bez reszty idei służby społecznej, wierząc głęboko, że właśnie w pomaganiu innym kryje się prawdziwy sens życia. Jego hasło przewodnie, 'Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich czynów’, nie jest pustym sloganem, ale codziennie realizowanym credo, które inspiruje i mobilizuje współpracowników oraz wszystkich, którzy mają szczęście go poznać. Przez swoje działania, Jan Rybak nieustannie przypomina nam, że w każdym z nas drzemie potencjał do dokonywania zmian, które mogą przynieść dobro na wielką skalę.

Philipp Vanmontfort
Małe gesty, wielkie zmiany

Philipp Vanmontfort, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i ogólnym zarządzaniu w wiodących firmach budowlanych, obecnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami jako wykładowca na kierunku Budownictwo w PXL University College w Belgii. Jego zaangażowanie w rozwój młodych umysłów równa się jego pasji do wprowadzania zmian – wyznaje zasadę „Małe gesty, wielkie zmiany”, co świadczy o jego przekonaniu, że każde działanie, niezależnie od skali, ma moc transformacji życia innych. W Centrum Badań PXL, jako badacz skupia się na zrównoważonym rozwoju i cyrkularności w budownictwie, demonstrując, że profesjonalne dążenia mogą iść w parze z osobistym zaangażowaniem w kreowanie lepszego jutra. Jego uczestnictwo w projekcie Erasmus+ Sustainabuild, realizowanym wspólnie z partnerami z Danii, Finlandii i Hiszpanii, jest odzwierciedleniem międzynarodowego ducha współpracy i dążenia do doskonałości, które są również w sercu fundacji. Philipp jest nie tylko współpracownikiem, ale i bijącym sercem fundacji, wyrażającym w praktyce przekonanie, że empatia i zaangażowanie są najmocniejszymi fundamentami dla budowania zarówno trwałych konstrukcji, jak i lepszej przyszłości dla społeczności na całym świecie.

Ihor Khymych
Dzieci są naszą przyszłością

Ihor Khymych, człowiek o niezłomnym przekonaniu, że każde dziecko jest obietnicą jutra, żyje i działa pod hasłem: 'Dzieci są naszą przyszłością’. Jego zaangażowanie w tworzenie lepszego świata dla najmłodszych nie zna granic. To on, w codziennym oddaniu się pracy z młodymi umysłami, kładzie fundamenty pod przyszłość, w której każde dziecko ma szansę rozwinąć swoje skrzydła. Ihor, jako strażnik i kreator lepszej przyszłości, nieustannie przypomina nam, że to, co zasiejemy w sercach dzieci, wyrośnie w dorosłość, która może ukształtować nasz świat na nowo.

Catherine Marie Marx
Zrób dziś coś z czego jutro będziesz dumna!

W zespole Fundacji „Basia i Ja”  Catherine Marie Marx zajmuje wyjątkowe miejsce. Jej zdjęcie w ubraniu pielęgniarki to więcej niż portret – to symbol poświęcenia i ciepła, które każdego dnia niesie zarówno pacjentom, jak i potrzebującym zwierzętom.
Catherine żyje według zasady, że każda dobra czynność ma swoje odzwierciedlenie w przyszłości. „Zrób dziś coś, z czego jutro będziesz dumna” to motto, które przewodzi jej działaniom i pomaga kształtować działania fundacji.
Jej obecność w naszym zespole to nie tylko profesjonalne wsparcie, ale także codzienna inspiracja do dawania z siebie wszystkiego. Zapraszamy do poznania Catherine i dołączenia do nas w misji pomagania innym – ramię w ramię, dzień po dniu.

Nasi Mentorzy
Którzy swoją pasją i zaangażowaniem wniosły nieoceniony wkład w działalność naszej fundacji. Ich obecność i praca wyznaczyły kurs, który podążamy do dziś. Chociaż już ich z nami nie ma, ich duch i osiągnięcia nadal inspirują nas każdego dnia. Pamięć o ich wkładzie w naszą wspólną sprawę jest tak trwała jak zmiany, które dzięki nim mogliśmy wprowadzić. Dziedzictwo ich serdeczności, determinacji i hojności pozostanie z nami na zawsze.

Barbara Rybak
Być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie

Barbara, dla której hasło 'Być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie’ stało się mottem życiowym, nieustannie dowodzi, że prawdziwa siła tkwi w niesieniu światła tam, gdzie panuje mrok. Z niezachwianą determinacją i ciepłem, które rozpala nadzieje i marzenia młodzieży, Basia jest żywym przykładem na to, że każde serce, które odważy się kochać, może rozpalić płomień zmiany, który będzie jaśniał na przekór wszelkim burzom. Jej nieugięta pasja i miłość do harcerstwa to iskra, która przeradza się w ogień, inspirując i prowadząc młodych ludzi na drodze do pełni człowieczeństwa.”

Josef Wimmer
Niebo to nie granica, lecz początek

Josef Wimmer, duchowy mentor Fundacji 'Basia i Ja’, żył według zasady: 'Niebo to nie granica, lecz początek’. Jego nieobecność wśród nas jest odczuwalna, ale dziedzictwo jego nauk i inspiracji nadal prowadzi nasze ręce i serca. W każdym modelu, który tworzymy, jest cząstka jego geniuszu, w każdym sukcesie – echo jego pasji. Jego mistrzowskie dzieło, triumfujące na zawodach Leonarda Da Vinci, pozostaje symbolem tego, co możemy osiągnąć, gdy sięgamy po gwiazdy. Niech pamięć o Josefie Wimmerze będzie dla naszych modelarzy lotniczych latarnią morską, prowadzącą przez nieznane, ku nieograniczonym możliwościom przestworzy.